Labākie 5 Veidi, kā paātrināt Windows 10

Labākie-5-Veidi-kā-paātrināt-Windows-10

Labākie 5 Veidi, kā paātrināt Windows 10: – vai vēlaties, lai Windows 10 darbotos ātrāk? Mums ir palīdzība. Tikai dažu minūšu laikā varat izmēģināt 15 padomus; jūsu mašīna būs zippier un mazāk pakļauta veiktspējas un sistēmas problēmām.

1. Mainiet enerģijas iestatījumus

Ja izmantojat Windows 10 “Power saver” plānu, jūs palēnināsiet datoru. Šis plāns samazina datora veiktspēju, lai taupītu enerģiju. (Pat galddatoriem parasti ir “enerģijas taupīšanas” plāns.) Mainot savu enerģijas plānu no “enerģijas taupīšanas” uz “augstas veiktspējas” vai “līdzsvarotu”, tiek nodrošināta tūlītēja veiktspējas palielināšana.

Lai to izdarītu, palaidiet vadības paneļa lietotni un pēc tam atlasiet aparatūra un skaņa > barošanas opcijas. Jūs parasti redzat divas iespējas: “līdzsvarots” ieteicams) ” un ” enerģijas taupītājs.”(Atkarībā no jūsu marka un modeļa, jūs varētu redzēt arī citus plānus šeit, ieskaitot kādu ražotāja zīmolu.) Lai redzētu iestatījumu “augsta veiktspēja”, noklikšķiniet uz lejupvērstās bultiņas ar ” Rādīt papildu plānus.”

Mainiet jaudas iestatījumus vadības panelī, lai jūsu datoram nodrošinātu veiktspējas pieaugumu. (Noklikšķiniet uz attēla, lai palielinātu.)
Lai mainītu jaudas iestatījumu, izvēlieties vajadzīgo iestatījumu un atstājiet vadības paneli. “High performance” dod jums visvairāk oomph, bet izmanto vislielāko jaudu; “Balanced” atrod laimīgu vidēja starp enerģijas patēriņu un labāku sniegumu; un “Power saver” dara visu, lai dotu jums tik daudz akumulatora darbības laiku, cik vien iespējams. Galddatoru lietotājiem nav iemesla izvēlēties “enerģijas taupītāju”, un pat klēpjdatoru lietotājiem vajadzētu apsvērt iespēju” līdzsvarot “pie atvienota un” augstas veiktspējas”, kad tas ir savienots ar barošanas avotu.

2. Atspējot programmas, kas darbojas startēšanas laikā

Viens no iemesliem, kāpēc jūsu Windows 10 dators var justies gausa, ir tas, ka jums ir pārāk daudz programmu, kas darbojas fonā — programmas, kuras jūs reti / nekad to neizmantojat. Pārtrauciet to darbību, un jūsu dators darbosies vienmērīgāk.

Sāciet uzdevumu pārvaldnieka palaišanu: nospiediet Ctrl-Shift-Esc, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ekrāna apakšējā labajā stūrī un atlasiet Task Manager vai ierakstiet Task Manager Windows 10 meklēšanas lodziņā un nospiediet Enter. Ja Uzdevumu pārvaldnieks sākas kā kompakta lietotne bez cilnēm, ekrāna apakšdaļā noklikšķiniet uz “sīkāka informācija”. Pēc tam uzdevumu pārvaldnieks parādās visā tās pilnajā krāšņumā ar cilnēm. Ir daudz, ko jūs varat darīt ar to, bet mēs tikai koncentrēsimies uz nevajadzīgu programmu nogalināšanu, kas darbojas startēšanas laikā.

Noklikšķiniet uz cilnes startēšana. Jūs redzēsiet to programmu un pakalpojumu sarakstu,kas sākas, startējot Windows. Sarakstā iekļauts katras programmas nosaukums, kā arī tā izdevējs, neatkarīgi no tā, vai tas ir iespējots palaist startēšanas laikā, un tā “starta ietekme”, kas ir summa, ko tā palēnina Windows 10, Kad sistēma sāk darboties.

Ja vēlaties pārtraukt programmu vai pakalpojumu startēšanas laikā, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un atlasiet “Atspējot.”Tas pilnībā neizslēdz programmu; tas tikai neļauj to palaist startēšanas laikā-jūs vienmēr varat palaist lietojumprogrammu pēc palaišanas. Tāpat, ja vēlāk izlemjat, ka vēlaties sākt startēšanu, varat vienkārši atgriezties šajā uzdevumu pārvaldnieka apgabalā, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz programmas un atlasiet “Iespējot.”

Jūs varat izmantot uzdevumu pārvaldnieku, lai iegūtu informāciju par programmām, kas sākas startēšanas laikā, un atspējot jums nav nepieciešams. (Noklikšķiniet uz attēla, lai palielinātu.)
Daudzas programmas un pakalpojumi, kas darbojas startēšanas laikā, jums var būt pazīstami, piemēram, OneDrive vai Evernote Clipper. Bet varbūt jūs neatpazīstat daudzus. (Ikviens, kurš uzreiz zina, ko ” bzbui.lūdzu, paceliet roku. Tas nav godīgi Google to vispirms.)

Uzdevumu pārvaldnieks palīdz iegūt informāciju par nezināmām programmām. Noklikšķiniet ar peles labo pogu uz vienuma un pēc tam atlasiet “Properties”, lai iegūtu sīkāku informāciju par objektu, ieskaitot atrašanās vietu cietajā diskā, ja tam ir ciparparaksts un cita informācija, piemēram, versijas numurs, faila lielums un pēdējā reize, kad tā tika modificēta.

Varat arī ar peles labo pogu noklikšķināt uz vienuma un atlasīt ” Atvērt faila atrašanās vietu.”Tas atver File Explorer un aizved to uz mapi, kurā atrodas fails, kas var sniegt jums vēl vienu pavedienu par programmas mērķi.

Visbeidzot, un visnoderīgākais, jūs varat izvēlēties “meklēt tiešsaistē” pēc tam, kad ar peles labo pogu noklikšķiniet. Pēc tam Bing sāksies ar saitēm uz vietnēm ar informāciju par programmu vai pakalpojumu.

Ja jūs patiešām esat nervozs par kādu no minētajām lietojumprogrammām, vai jūs varat doties uz vietni, kuru vada iemesla programmatūra, ko sauc par Vai man vajadzētu to bloķēt? un meklējiet faila nosaukumu. Jūs parasti atradīsiet ļoti stabilu informāciju par programmu vai pakalpojumu.

Tagad, kad esat izvēlējies visas programmas, kuras vēlaties atspējot startēšanas laikā, nākamajā reizē, kad restartējat datoru, sistēma būs daudz mazāk aizņemta ar nevajadzīgām programmām.

3. Izmantojiet ReadyBoost, lai paātrinātu diska kešatmiņu

Windows 10 regulāri kešatmiņā datus uz jūsu cietā diska, un tad, kad tas ir nepieciešams datus, tā iegūst to no turienes. Laiks, kas nepieciešams, lai ielādētu kešatmiņā saglabātos datus, ir atkarīgs no cietā diska ātruma. Ja jums ir tradicionāls cietais disks, nevis SSD, ir triks, kas var palīdzēt paātrināt kešatmiņu: izmantojiet Windows ReadyBoost funkciju. Tas liek Windows kešatmiņā datus uz USB zibatmiņas disku, kas ir ātrāks par cieto disku. Datu izgūšanai no šīs ātrākās kešatmiņas vajadzētu paātrināt Windows.

Vispirms pievienojiet USB zibatmiņu vienam no datora USB portiem. Zibatmiņas diskam jāatbalsta vismaz USB 2.0 un vēlams USB 3 vai ātrāks. Jo ātrāk jūsu zibatmiņas disks, jo vairāk ātruma palielināšanas jums vajadzētu redzēt. Arī meklējiet zibatmiņas disku, kas ir vismaz divreiz lielāks par datora RAM, lai nodrošinātu maksimālu veiktspēju.

Kad esat pievienojis disku, atveriet File Explorer un noklikšķiniet uz ” šis dators.”Meklējiet zibatmiņas disku. Tam var būt dīvains nosaukums, piemēram, UDISK 28X vai kaut kas vēl mazāk acīmredzams. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā, izvēlieties Rekvizīti un noklikšķiniet uz cilnes ReadyBoost.

Jūs nonākat pie ekrāna, kurā tiek jautāts, vai vēlaties izmantot zibatmiņas disku kā kešatmiņu, un iesaka kešatmiņas lielumu. Atstājiet kešatmiņas lielumu tā, kā tas ir, vai mainiet to, kā vēlaties. Pēc tam atlasiet “veltīt šo ierīci ReadyBoost” un noklikšķiniet uz Lietot un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.

(Piezīme: Ja saņemat ziņojumu: “šo ierīci nevar izmantot ReadyBoost” un, noklikšķinot uz cilnes ReadyBoost, tas tikai Nozīmē, ka jūsu zibatmiņas disks atbilst minimālajiem veiktspējas standartiem ReadyBoost, tāpēc Jums būs jāatrod jauns autors.)

Ja izmantojat datoru, ReadyBoost sāks aizpildīt kešatmiņu ar failiem, lai jūs varētu pamanīt diska aktivitātes palielināšanos. Atkarībā no tā, cik daudz jūs izmantojat savu datoru, var paiet dažas dienas, lai jūsu kešatmiņa tiktu aizpildīta un nodrošinātu maksimālu uzlabotu veiktspēju. Ja neredzat veiktspējas pieaugumu, izmēģiniet zibatmiņas disku ar lielāku ietilpību.

4. Windows atspējot padomus un trikus

Ja izmantojat savu Windows 10 datoru, Windows saglabā acu par to, ko jūs darāt, un sniedz padomus par lietām, ko jūs varētu vēlēties darīt ar operētājsistēmu. Pēc manas pieredzes es reti vai nekad neesmu atradis šos” padomus ” noderīgus. “Man nepatīk privātuma sekas, ko Windows nepārtraukti veic virtuālu izskatu pār manu plecu.

Windows, kas skatās to, ko jūs darāt, un piedāvā padomus, var arī padarīt jūsu datoru darboties lēnāk. Tātad, ja vēlaties paātrināt lietas, pastāstiet Windows, lai pārtrauktu sniegt jums padomu. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz pogas Sākt, atlasiet iestatījumu ikonu un dodieties uz Sistēma > Paziņojumi un darbības. Ritiniet uz leju līdz sadaļai paziņojumi un noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas ar atzīmi ” saņemt padomus, trikus un ieteikumus, lietojot Windows.”

5. Pārtrauciet OneDrive sinhronizāciju

Microsoft mākoņa arhitektūras OneDrive failu glabāšana, kas iebūvēta operētājsistēmā Windows 10, saglabā failus sinhronizēti un atjaunināti visos jūsu datoros. Tas ir arī noderīgs rezerves rīks, lai, ja jūsu dators vai tā cietais disks nomirst, jums joprojām ir visi jūsu faili neskarti, gaidot, ka tos atjaunosit.

IDGHere ir kā īslaicīgi izslēgt OneDrive sinhronizāciju, lai redzētu, vai tas palielina sistēmas veiktspēju. (Noklikšķiniet uz attēla, lai to palielinātu.)
Tas tiek darīts, pastāvīgi sinhronizējot failus starp datoru un mākoņa krātuvi — kaut kas var arī palēnināt jūsu datoru. Tāpēc viens no veidiem, kā paātrināt datoru, ir pārtraukt sinhronizāciju. Pirms jūs to pastāvīgi izslēdzat, tomēr jūs vēlaties pārbaudīt, vai tas faktiski palēnina jūsu datoru.

Lai to izdarītu, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz OneDrive ikonas (tas izskatās kā mākonis) paziņojumu apgabalā uzdevumjoslas labajā pusē, pēc tam noklikšķiniet uz pogas vairāk ekrāna apakšdaļā. No uznirstošā ekrāna, kas parādās, noklikšķiniet uz “pauzes sinhronizācija” un izvēlieties vai nu 2 stundas, 8 stundas vai 24 stundas, atkarībā no tā, cik ilgi vēlaties, lai tas tiktu apturēts. Šajā laikā novērtējiet, vai redzat ievērojamu ātruma palielinājumu.

Ja tā, un jūs nolemjat, ka patiešām vēlaties izslēgt sinhronizāciju, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz OneDrive ikonas un uznirstošajā logā atlasiet Iestatījumi > Konts. Noklikšķiniet uz “Atsaistīt šo datoru” un pēc tam no ekrāna, kas parādās, noklikšķiniet uz ” Atsaistīt kontu.”Kad jūs to izdarīsiet, jūs joprojām varēsiet saglabāt savus failus vietējā OneDrive mapē, taču tas netiks sinhronizēts ar mākoni.

Ja konstatējat, ka OneDrive palēnina datoru, bet vēlaties to turpināt lietot, varat mēģināt novērst OneDrive problēmas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *